O firmie

Firma Polesie jest dobrze znana na rynku Rosji, Białorusi, krajów WNP i Europy jako producent wysokogatunkowych plastikowych zabawek z ekologicznych materiałów przy wykorzystywaniu czołowych technologii. Wyraziste kolory, niepowtarzalne wzornictwo, elastyczny system rabatowy i indywidualne podejście pozwala naszej firmie zajmować jedną z wiodących pozycji na rynku.


Nie tylko produkujemy i sprzedajemy zabawki dla dzieci ale pomagamy rodzicom rozwiązywać kwestie związane z wypoczynkiem i rozwojem dziecka.


Tworząc tę stronę, dążyliśmy do tego, by dać Państwu możliwość poznania historii przedsiębiorstwa i podstawowe etapy powstania zespołu, szybkiego zapoznania się z naszą produkcją oraz możliwość otrzymywania rzetelnej informacji o nowościach. Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1998.
W niedużym prastarym poleskim mieście Kobryniu na wynajętej powierzchni o wielkości około 200 metrów kwadratowych zespół z dziesięciu osób na jednej ręcznej maszynie do wytłaczania z rozdmuchem wyprodukowała pierwszy produkt – piramidki. Stopniowo, z roku na rok, przedsiębiorstwo rosło ilościowo i jakościowo, zwiększała się powierzchnia produkcyjna, była udoskonalana technologia, rósł asortyment produkowanych artykułów. Od roku 2001 Polesie podlega transformacji w przedsiębiorstwo z udziałem zagranicznego inwestora. Główne rynki zbytu w tym okresie – Białoruś, Rosja, Ukraina. W roku 2007 system menedżmentu jakości SOOO „PP Polesie” jest certyfikowany zgodnie z ISO 9001. Każda zmiana posiada certyfikat bezpieczeństwa zgodnie z normami EN/71. W tym okresie także rozpoczyna się aktywna promocja produkcji przedsiębiorstwa na rynkach Unii Europejskiej. W dniu dzisiejszym „Polesie” to marka handlowa, której ojcowie i matki w więcej niż 70 krajach powierzają to co im najdroższe – własnych dzieci. Kompleks produkcyjny przedsiębiorstwa bez wątpienia jest jednym z lepszych w Europie w swoim segmencie rynku i pozwala produkować najszerszy asortyment zabawek i artykułów gospodarstwa domowego.


Ilość pracowników przedsiębiorstwa w 2022 roku wynosiła 2 750 osób.


Powierzchnia produkcyjna i magazyny to 60 000 m. kw. Przedsiębiorstwo, oprócz własnego asortymentu, produkuje produkty licencjonowane takich europejskich marek jak: Molto CIA (Hiszpania), Palau Hermanos S.L. (Hiszpania), Wader Quality Toys KG (Niemcy), Coloma Y Pastor (Hiszpania).


W roku 2012 została zawarta umowa licencyjna o produkowanie artykułów licencyjnych pod marką handlową Palau Hermanos S.L. (Hiszpania).

W sierpniu 2012 roku firma „Polesie” nabyła prawo do produkowania asortymentu pod marką handlową Wader Quality Toys KG (Niemcy).

W roku 2014 były nabyte prawa do produkowania asortymentu pod marką handlową Coloma Y Pastor (Hiszpania).

Polesie prowadzi aktywną działalność wystawową, biorąc udział w największych targach na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy, Polski, Niemiec, Holandii.

Dziękujemy za współpracę z naszą firmą wszystkich należących do rynku zabawek, wnoszących dobro do domów ludzi i obdarzających uśmiechem dzieci.


Z wyrazami szacunku, firma SOOO „PP Polesie”