Oficjalne otwarcie turecko-białoruskiego przedsiębiorstwa “Polesie TR”

Data: 20 stycznia 2020

19 stycznia 2020 r. w Sinop (Republika Turcji) odbyło się oficjalne otwarcie wspólnego turecko-białoruskiego przedsiębiorstwa produkującego zabawki z tworzyw sztucznych „Polesie TR”.

W uroczystej ceremonii otwarcia przedsiębiorstwa uczestniczyli Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białorusi w Republice Turcji W.Rybak, Doradca Handlowy R.Kizielewicz, zastępca Ministra spraw wewnętrznych M.Ersoj, Gubernator Sinopy K.Szakałar, członek Tureckiego Parlamentu N.Mawisz, zastępca Ministra handlu Z.Kyłycz, współwłaściciele po stronie tureckiej, kierownictwo SOOO PP „Polesie” i liczni goście.

Nowe przedsiębiorstwo mieści się na powierzchni 16000 metrów kwadratowych. W hali produkcyjnej zamontowano i uruchomiono nowoczesny sprzęt, uruchomienie techniczne odbyło się 25 października 2019 r. Zorganizowano produkcję montażu, magazyny półproduktów i wyrobów gotowych. Pierwsze produkty już otrzymali certyfikaty i w połowie grudnia zostały dostarczone do klijentów.

Od tego momentu zespół prowadzi zrównoważoną całodobową działalność i obecnie liczba pracowników wynosi 157 osób.
Ambasador W.Rybak stwierdził, że za pośrednictwem takich partnerskich projektów stosunki pomiędzy krajami wzmacniają się, również wzrasta gospodarka.

Zastępca Ministra spraw wewnętrznych M.Ersoj wyraził nadzięję na dynamiczny rozwój projektu i rozbudowę produkcji, wzrost liczby pracowników.

Założyciele firmy w swoim przemówieniu podzielili się planami rozwoju asortymentu i zwiększenie obecności na rynkach międzynarodowych, przede wszystkim w krajach Europy Południowej, Afryki, Bliskiego Wschodu.

Zabawki pod marką Polesie są znane w 72 krajach całego świata i cieszą się dużą renomą i uznaniem. Zabawki "Polesie" - to zabawki z kategorii bezpieczny, ciekawy i trwały produkt i są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Nowe przedsiębiorstwo da więcej możliwości bliżej poznać markę „Polesie” dzieciom z krajów, do których wcześniej dostawy były utrudnione ze względu na skomplikowaną logistykę.